Nasze działana CSR

Grupa LOTOS od samego początku pandemii

aktywnie wspiera placówki medyczne oraz służby mundurowe.

Zobacz jak nasi ambasadorzy przypominają o zasadach bezpieczeństwa w trakcie trwającej pandemii.

Okazujemy wdzięczność i wspieramy służby! 

Na wszystkich stacjach LOTOS z punktem gastronomicznym Cafe PUNKT oferujemy darmowe napoje oraz hot doga za pół ceny funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej i Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego. Dotychczas rozdaliśmy funkcjonariuszom na służbie już ponad 2,5 tysiąca kaw, herbat, czekolad oraz napojów energetycznych Dynamic. 

Niesiemy pomoc, która napędza wojsko!


Na wybranych stacjach LOTOS Żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej mogą tankować za darmo tankować pojazdy, które wykorzystują w codziennej służbie oraz działaniach wspierających walkę z koronawirusem w Polsce. 

Ofiarowaliśmy 2 miliony na paliwo dla szpitali! 

LOTOS przekazał  2 mln zł na paliwo dla 19 zakaźnych szpitali jednoimiennych w całej Polsce, by utrzymać ciągłość transportu chorych i personelu medycznego. Aż 19 placówek z całej Polski wyznaczonych przez Ministra Zdrowia do przyjmowania pacjentów chorych na COVID-19 otrzymało od nas ponad 400 kart paliwowych.  

Zadbaliśmy o bezpieczeństwo pracowników i pacjentów pogotowia! 

Podarowaliśmy 1500 litrów płynu do dezynfekcji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, w trosce o bezpieczeństwo pracowników i pacjentów, w okresie wzmożonych działań związanych z przeciwdziałaniem epidemii. 

Przekazaliśmy 5 milionów złotych dla placówek medycznych! 

Za pośrednictwem Fundacji LOTOS przekazaliśmy 5 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafiły do czterech polskich szpitali w północnej Polsce. Dzięki tej sumie placówki będą mogły zakupić niezbędny sprzęt medyczny, m.in. respiratory, termometry i leki.