Tomasz Rożek

Od zawsze interesowało go to, co NAJ – sprawy największe, najciekawsze, najbardziej zagadkowe. Fizyka, chemia, gwiazdy, galaktyki… Po prostu kosmos! Można powiedzieć, że to tłumacz nauki, dzięki któremu rozumiemy, jak działa świat – potrafi opowiadać o złożonych problemach w fascynujący i jasny sposób. Tomasz Rożek jest dziennikarzem, doktorem nauk fizycznych i popularyzatorem nauki.

W Programie 3 Polskiego Radia odpowiada na „Pytania z kosmosu” nadesłane przez słuchaczy „Trójki”. Jest szefem działu „Nauka i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny” oraz gospodarzem sekcji naukowej Teleexpressu TVP1. Podbija nie tylko odległe galaktyki, ale też internet – na platformie YouTube stworzył kanał o tematyce naukowej „Nauka. To lubię”, na którym z pasją opowiada o złożonych zagadnieniach związanych z fizyką, chemią, najnowszymi technologiami i społeczeństwem. Zaledwie kilka minut wystarcza, by teorie stały się banalnie proste, a eksperymenty naukowe wciągały niczym najlepszy kryminał.

Tomasz Rożek jest także prelegentem, mówcą i wykładowcą. Przy tym wszystkim znajduje czas na pisanie – prowadzi bloga naukatolubie.pl oraz wydał kilka bestsellerowych książek naukowych. W przeszłości współpracował m.in. z TVN, „Wiedzą i Życiem”, „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Stworzył i prowadził program „Sonda 2”, który był emitowany co tydzień na antenie TVP2, a następnie TVP1.

Czy na wszystkie pytania z kosmosu można znaleźć odpowiedź? Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, w którym Tomasz Rożek odpowiada na nasze NAJtrudniejsze pytania.