Polski Związek Narciarski

Polska kocha skoki narciarskie. Nic dziwnego – to emocje NAJwyższych lotów. Grupa LOTOS kibicuje zawodnikom sportów zimowych i od 2002 roku aktywnie wspiera ich jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa.

Jako sponsor wspieramy kadrę narodową i młodzieżową w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Nasza współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim obejmuje również sponsoring konkursów Pucharu Świata organizowanych w Polsce. Do największych sukcesów zawodników wspieranych przez LOTOS należą złote medale olimpijskie i mistrzostw świata zdobyte przez Kamila Stocha, Piotr Żyłę, Justynę Kowalczyk i Dawida Kubackiego, drużynowy złoty medal skoczków na mistrzostwach świata w Lahti w 2017 roku. W sezonie 2018/2019 nasi skoczkowie 22 razy stawali na podium w zawodach indywidualnych i trzykrotnie triumfowali w konkursach drużynowych Pucharu Świata. Dzięki tym wynikom po raz drugi z rzędu reprezentacja Polski zdobyła Puchar Narodów. Ostatnim sukcesem było zwycięstwo Dawida Kubackiego w Letnim Grand Prix 2019.

Jest pięknie – może być jeszcze lepiej. Właśnie dlatego angażujemy się także w programy społeczno-sportowe, takie jak Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” oraz zawody dla młodych skoczków narciarskich „LOTOS Cup".  

Jesteśmy dumni z naszych sportowców i od lat inwestujemy w ich talenty, bo wiemy, że NAJ nie bierze się znikąd!