Kuba Błaszczykowski

NAJbardziej lubiany piłkarz w Polsce? Z rankingów wynika, że to właśnie jego Polacy najchętniej zaprosiliby do wigilijnego stołu. Przez wiele lat był kapitanem reprezentacji Polski. W tym roku został uhonorowany nagrodą FIFA Fair Play. Jakby tego było mało, jest też kawalerem Orderu Uśmiechu. Fighter, wspaniały sportowiec, cudowny człowiek – po prostu NAJ z każdej strony!

Od dziecka uczył się wytrwałości i walki o spełnianie marzeń – w wieku 7 lat, by dotrzeć na treningi w Rakowie Częstochowa, codziennie musiał pokonywać piechotą 25 kilometrów. To zaowocowało w dorosłym życiu. Z małego amatora futbolu wyrósł wielki piłkarz – zwycięzca mistrzostw Polski i mistrzostw Niemiec, uczestnik mistrzostw świata (2018), mistrzostw Europy (2012 i 2016), rekordzista pod względem liczby występów w reprezentacji Polski (105 meczów) i dwukrotny laureat Plebiscytu Piłki Nożnej w kategorii „Piłkarz Roku”. Za kulisami spektakularnej sportowej kariery kryje się jego działalność charytatywna i społeczna. Kuba jest m.in. założycielem fundacji Ludzki Gest działającej na rzecz dzieci i młodzieży z problemami zdrowotnymi. Wspiera osoby niepełnosprawne, pomaga spełniać piłkarskie marzenia oraz od lat inspiruje innych fantastyczną postawą w życiu i na boisku.

Czy w karierze Jakuba Błaszczykowskiego istnieje NAJtrudniejszy mecz? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym sportowiec uchyla rąbka tajemnicy na temat piłkarskiej kariery i gry na najsłynniejszych stadionach świata.