Kajetan Kajetanowicz

LOTOS Rally Team

Specjalista od tego, co NAJszybsze, NAJbardziej dynamiczne – od emocji na NAJwyższym poziomie i sportowych wyzwań NAJwiększego kalibru. Razem z Maciejem Szczepaniakiem tworzy załogę LOTOS Rally Team, którą od 2013 roku z dumą wspieramy jako partner strategiczny. Kajetan Kajetanowicz to m.in. trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski – jeden z najbardziej utytułowanych Polaków w historii tego sportu.

Kajetan, z którym blisko współpracujemy już od 10 lat, jest żywym dowodem na to, że NAJ nie bierze się znikąd. Jego rajdowy debiut na Barbórce Cieszyńskiej (jechał fioletowym fiatem 126p!) zakończył się spektakularnym dachowaniem. Jak sam mówi, takie wydarzenia trzeba czasem przeżyć, by stać się mocniejszym, pewniejszym, silniejszym. „O każdą wygraną trzeba walczyć, ponieważ nikt nigdy nie dostał pucharu za nic” – podkreśla. On tych wygranych wywalczył mnóstwo. Na koncie, oprócz wspomnianych już tytułów ma m.in. 2 zwycięstwa w klasyfikacji zespołowej FIA ERC dla LOTOS Rally Team, 3 zwycięstwa w Rajdzie Polski (najbardziej prestiżowym wydarzeniu w sportach motorowych w Polsce) oraz nagrodę Fair Play przyznaną przez Polski Komitet Olimpijski. W tym roku LOTOS Rally Team startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata, w siedmiu rajdach kategorii WRC-2. Kajetan nie tylko sam świetnie jeździ, ale też troszczy się o to, jak jeżdżą inni – jest wieloletnim instruktorem w szkole doskonalenia jazdy i od lat propaguje bezpieczeństwo za kierownicą. Kocha rajdy, lubi golonkę i żartuje – zawsze i wszędzie.  

NAJtrudniejszy rajd w karierze mistrza kierownicy? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym Kajetan Kajetanowicz zdradza sekrety życia na wysokich obrotach.