Kajetan Kajetanowicz

LOTOS Rally Team

Specjalista od tego, co NAJszybsze, NAJbardziej dynamiczne. Od emocji na NAJwyższym poziomie. Razem z Maciejem Szczepaniakiem tworzy załogę LOTOS Rally Team. Od 2013 roku z dumą wspieramy ich jako partner strategiczny. Kajetan Kajetanowicz to m.in. czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski oraz trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – jeden z najbardziej utytułowanych Polaków w historii tego sportu. W 2019 roku został już Rajdowym Wicemistrzem Świata. Jaki laur czeka na niego w następnym sezonie...?

Kajetan, z którym blisko współpracujemy już od 10 lat, jest żywym dowodem na to, że NAJ nie bierze się znikąd. Jego rajdowy debiut na Barbórce Cieszyńskiej (jechał fioletowym fiatem 126p!) zakończył się spektakularnym dachowaniem. Jak sam mówi, takie wydarzenia trzeba czasem przeżyć, by stać się mocniejszym, pewniejszym, silniejszym. „O każdą wygraną trzeba walczyć, ponieważ nikt nigdy nie dostał pucharu za nic” – podkreśla. On tych wygranych wywalczył mnóstwo. Na koncie, oprócz wspomnianych już tytułów ma m.in. 2 zwycięstwa w klasyfikacji zespołowej FIA ERC dla LOTOS Rally Team, 3 zwycięstwa w Rajdzie Polski (najbardziej prestiżowym wydarzeniu w sportach motorowych w Polsce) oraz nagrodę Fair Play przyznaną przez Polski Komitet Olimpijski.

W tym roku LOTOS Rally Team startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, w siedmiu rajdach kategorii WRC 2. Zespół zakończył sezon na 2. pozycji w klasyfikacji. Odwołany w ostatniej chwili rajd Australii dawał nadzieję na jeszcze więcej... Do listy sukcesów Kajetana Kajetanowicza dołączył tytuł Rajdowego Wicemistrza Świata 2019. W drodze do NAJ Kajetan nie zatrzymuje się ani na chwilę. Czekamy z niecierpliwością co zaprezentuje w 2020 roku.  

Kajetan nie tylko sam świetnie jeździ, ale też troszczy się o to, jak jeżdżą inni – jest wieloletnim instruktorem w szkole doskonalenia jazdy i od lat propaguje bezpieczeństwo za kierownicą. Kocha rajdy, lubi golonkę i żartuje – zawsze i wszędzie.  

NAJtrudniejszy rajd w karierze mistrza kierownicy? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym Kajetan Kajetanowicz zdradza sekrety życia na wysokich obrotach.